Czy firmy zagraniczne są nielegalne?

Pracujesz długie lata często ponad siły, Poświęciłeś „swój czas” na budowanie swojego biznesu, a wszystko po to, aby zostać ukaranym ogromnym podatkiem w wysokości 35%, 40%, a nawet 50%, a potem państwo rozdaje Twoje  pieniądze na nieefektywne socjalne programy.

Czas zrobić coś innego.

Podczas gdy wielu właścicieli firm rozkłada ręce i akceptuje całe życie rosnące obciążenia podatkowe, które często miażdżą ich biznes, w ja zdecydowałem w 2012 r., że czas zrobić coś innego i ustalić nowe zasady gry. 

10 lat temu Założyłem zagraniczną spółkę, zmieniłem centrum interesów życiowych i legalnie zmniejszyłem stawkę podatku z 43% do jednocyfrowej liczby. Jeśli możesz swoją pracę wykonywać zdalnie i jesteś nowoczesnym przedsiębiorcą, który chce zacząć korzystać z rozwiązań globalnych i poprawić sobie jakość życia. Ty Też tak możesz, jak wszystko zaplanujesz i zaczniesz działać!

To warto już teraz zapoznać się z korzyściami i obalić popularne mity na temat spółek zagranicznych Offshore.

Zobacz całość materiału do końca na Youtube –>>>Link do wideo

ZAGRANICZNE SPÓŁKI OFFSHORE NIE SĄ LEGALNE

Prowadzenie spółki offshore jest legalne, jeśli spełnia się wymagania prawne i prowadzisz legalny biznes poza terytorium Polski.

Przedsiębiorca, który zarejestruje spółkę za granicą, ale będzie nadal mieszkał w Polsce i zarządzał spółką z terytorium polski, nie ucieknie przed polskim fiskusem i naraża się na odpowiedzialność karno-skarbową.

Mimo wszystko zagraniczne spółki są legalnymi rozwiązaniami, które stosuje miliony ludzi na świecie w wielu branżach. Pamiętaj, aby zawsze porozmawiać z doradcą podatkowym przed założeniem spółki zagranicznej, jeśli mieszkasz w Polsce na stałe i masz tam rezydencję podatkową.

SPÓŁKI OFFSHORE SĄ TYLKO DLA BOGATYCH

Spółki offshore mogą być prowadzone przez osoby fizyczne i prawne.

Jeśli legalnie prowadzisz biznes online lub pracujesz i zarabiasz miesięcznie min 2 tys. USD, możesz pracować zdalnie, lubisz podróżować lub działasz jako programista, developer IT, konsultant, handlowiec, inwestor, sprzedawca e-commerce, handlujesz krypto walutami, to zdecydowanie warto rozważyć założenie spółki offshore.

Jeśli prowadzisz biznes fizyczny w swoim kraju lub robisz coś nielegalnego, to spółka zagraniczna nie jest dla ciebie.

FIRMY ZAGRANICZNE SŁUŻĄ DO UKRYWANIA PIENIĘDZY

Legalnie działający przedsiębiorcy używają spółek offshore do innych legalnych celów niż ukrywanie pieniędzy. Jest kilka kluczowych powodów i korzyści, jakie daje prowadzenie działalności przez spółkę offshore na rynku globalnym.

 1. Możliwość rozwinięcia firmy w regionie azjatyckim bez konieczności posiadania tam obywatelstwa lub zezwolenia na pobyt.
 2. Oszczędności podatkowe — podatki od zagranicznych spółek offshore są niższe niż w wielu innych krajach.
 3. Większa swoboda działania — przepisy dotyczące spółek offshore są mniej restrykcyjne niż w wielu innych krajach.
 4. Ochrona majątku, aktywów i sukcesji

Możesz liczyć na to, że Twój podmiot offshore ochroni Twoje aktywa i majątek przed sądami i komornikami.

PROWADZENIE FIRMY ZAGRANICZNEJ JEST TRUDNE

Firma offshore to nic innego jak podmiot prawny w kraju innym niż ten, w którym prowadzisz działalność.

To wszystko.

Powtórzę, firma offshore to nic innego jak firma, którą legalnie założyłeś w innym kraju. Jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii i otwierasz spółkę LTD w Azji, aby tam prowadzić interesy, jest to firma offshore. Duże firmy między innymi niż Starbucks, Amazon, Google i Apple robią to cały czas. Korzystają z firm offshore, aby zaoszczędzić dużo pieniędzy i rozwijać swoją działalność na własnych warunkach, bez łapówek dla polityków i rządów.  Jeśli możesz prowadzić biznes zdalnie, masz klientów z kilku krajów i mieszkasz ponad 183 dni poza Polską, to warto rozważyć założenie zagranicznej spółki..

ZAŁOŻENIE FIRMY OFFSHORE JEST TRUDNE

Założenie firmy zagranicznej jest dość proste. Zazwyczaj wystarczy kopia paszportu, potwierdzeniu miejsca zamieszkania, prosty biznesplan i jest to koszt od ok. 1000 USD do kilku tysięcy dolarów w zależności od kraju i typy firmy.

Oto pięć ogólnych kroków do otwarcia firmy offshore:

 1. Zdefiniuj swoje cele i powody, dla których chcesz przejść na offshore.
 2. Sporządź plan i skonsultuj się ze specjalistami w zakresie podatków międzynarodowych.
 3. Z pomocą doradcy określ, gdzie optymalnie będzie założyć firmę spółkęzagraniczną.
 4. Zdecyduj, jaki rodzaj podmiotu prawnego chcesz założyć – niektóre rodzaje spółek offshore są dostępne tylko w określonych jurysdykcjach.
 5. Zarejestruj swoją firmę (zwykle jest to prosty proces, który w niektórych krajach może zająć nawet godzinę).

POLACY NIE MOGĄ LEGALNIE OTWIERAĆ SPÓŁEK OFFSHORE

Polacy mogą legalnie zakładać i prowadzić firmy za granicą i płacić tam podatki zgodnie z wymogami, ale uchylanie się od opodatkowania, gdy mieszkasz w Polsce, jest zachowaniem nielegalnym.

Jeśli chodzi o Polskę i ciągle zmieniające się przepisy. Ważne jest to, że gdy przebywasz poza polską ponad 183 dni i masz centrum interesów życiowych w innym kraju, to zabawa się zaczyna i otwierają się nowe możliwości niedostępne dla wielu Polaków mieszkających na stałe w Polsce.

Przy planowaniu zakładania spółki offshore, warto wiele rzeczy wcześniej sprawdzić i porozmawiać z doświadczonym specjalistą lub doradcą podatkowym.

WAŻNE 

Zacznij działać, póki się da.

Idź tam, gdzie Ciebie, Twój biznes i Twoje pieniądze potraktują najlepiej”

Założenie zagranicznej firmy  offshore czy wyjazd z kraju nie jest dla wszystkich i przed podjęciem decyzji zdecydowanie należy, to dobrze przemyśleć.

Mimo wszystko warto to rozważyć, Jeśli możesz pracować zdalnie, znasz język angielski, chcesz przestać płacić wysokie składki, podatki i podnieść sobie standard życia, to warto rozważyć wyjazd z kraju, bo możesz zwiększyć swoje dochody od 50 – nawet setek tysięcy złotych rocznie lub więcej, jeśli dopasujesz legalne rozwiązania.

Dobre Praktyki – co działa u innych?

Jeśli możesz pracować z dowolnego miejsca na świecie i mieszkasz i przebywasz ponad 183 dni poza Polską, to masz ogromne możliwości zabezpieczenia swojego majątku i aktywów, czy zmiany rezydencji podatkowej na zagraniczną w legalny sposób dzięki kilku rozwiązaniom:

Czyli:

 • Dopasowanie modelu biznesu
 • Zagraniczne spółki Offshore
 • Zagraniczna bankowość
 • Zmiana rezydencji podatkowej
 • Zmiana centrum interesów życiowych
 • Uzyskania stałego pobytu za granicą
 • Zmiany obywatelstwa

Jak to zrobić w praktyce?

Zrób to sam –>>>Materiały do samodzielnej pracy

Indywidualne wsparcie —>>Bezpłatna konsultacja wstępna 

Published On: August 23rd, 2022 / Categories: Geolokalizacja Biznesu /